Zestaw na siłownię czy poranne cardio na świeżym powietrzu gotowe. Aktualnie w modnej trawie piszczy styl smart casual. To fenomenalne połączenie wygody, lekkiej nieformalności z nutką elegancji. Dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji jesteśmy w stanie stworzyć sportowy, acz profesjonalny look, który sprawdzi się w wielu codziennych wyzwaniach.
Męski smart casual – na co warto postawić?
Smart casual w wydaniu męskim jest bardzo powszechny. Wystarczy zwrócić uwagę na miejską dżunglę, w której sportowa elegancja wysuwa się na plan pierwszy. Co powinno znaleźć się w takim looku? Bazą, czyli najistotniejszym fundamentem stylizacji jest koszula. Najpopularniejsze modele to te ze stójką lub kołnierzem typu button-down. Smart casual w męskim wydaniu uwielbia jasne kolory, dlatego też warto, aby koszula utrzymana była w tonacjach kremowych lub beżowych. Charakterną kropką nad i okażą się także nonszalancko rozpięte dwa guziki u góry koszuli. Do stylizacji warto dobrać proste dżinsy bez żadnych przetarć. Powinny być uporządkowane, minimalistyczne, pełne harmonii i ładu. Spodnie w odcieniu oliwkowym, granatowym czy szarym to modny strzał w dziesiątkę. Nie można zapomnieć także o odpowiednio dobranych butach. Skoro smart casual to sportowe nuty, to do looku można zaprosić młodzieżowe sneakersy np. obuwie Nike Cortez, dostępne na stronie www.PerfektSport.pl. Najlepiej, aby były utrzymane w klasycznych połączeniach np. czerni z bielą lub szarość z granatem.
Czy istnieje damski smart casual?
Początkowo styl smart casual wkradł się do męskiej garderoby, jednak aktualnie ten nie odpuszcza także damskich szaf. Nowoczesny styl fenomenalnie sprawdzi się na spontanicznym wyjściu, zakupowym szaleństwie, a nawet randce z drugą połówką. Ostatnim trendem w damskim smart casual są ciemne bluzy z inspirującym nadrukiem, które tworzą mieszankę doskonałą z plisowaną spódnicą o długości maksi. Nie można zapomnieć o dodatkach! Na chłodniejsze dni polecamy dwurzędowy płaszcz z męską nutą nonszalancji oraz sportowe obuwie Nike, które kusi minimalizmem, funkcjonalnością i oczywiście ponadczasowością.