×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 360.
piątek, 05 czerwiec 2020 10:57

Ponadczasowe zalety wełny merynosów – merino wool wciąż na topie modowych marek.

Wełna merynosów Wełna merynosów

Stare przysłowie o którym nawet wspominali najstarsi podhalańscy górale mówi, że po co coś zmieniać jak coś jest dobre i sprawdzone to warto z tego skorzystać.

Twierdzenie te również śmiało można podpisać pod ubraniami wykonanymi z wełny merynosów, słynne Merino Wool, tak częste pojawiające się w ubraniach znanych, cenionych a nawet topowych marek odzieżowych.

Wspomniane Merino Wool – to jak „wieść światowa” niesie – najdelikatniejsza wełna na świecie, która w swoim dziewiczym i jakże najprawdziwszym, naturalnym wydaniu pochodzi od owce, które zamieszkują Nową Zelandię, niektóre tereny Ameryki Północnej jak i Południowej.

Owce zamieszkujące tereny Nowej Zelandii są ze względu na warunki w jakich żyją, najbardziej pożądanym gatunkiem od którego otrzymujemy wełnę najwyższej jakości – wręcz termiczną, naturalny materiał do produkcji odzieży typu soft shell.

Nowozelandzkie merynosy latem żyją w upałach sięgających 30-35 stopni Celsjusza, natomiast zimą temperatura spada czasami do -20, -30 stopni Cescjusza, więc futro okalające owce musi być niezwykle uniwersalne, chłodzi latem, nie nagrzewa się, natomiast zimą chroni przed wilgocią, nie wchłania wody, tylko ją odparowuje.

Należy sobie to uzmysłowić, że tak samo jak wełna chroni zwierzę, takie same termiczne właściwości ofiaruje ludziom w postaci ubrań z niej wyprodukowanych.

Czołowi producenci odzieży dla dzieci i niemowląt korzystają coraz częściej z wełny merynosów do produkcji ubranek już dla najmłodszych dzieciaczków, gdyż wełna merynosów gwarantuje ciepło, oryginalność materiału i 100% naturalny surowiec, który w upalne dni chroni przed wpływem gorącego powietrza, natomiast zimą utrzymuje ciepło przy skórze nie pozwalając minusowym temperaturom dotrzeć do ciała.

Ubrania z wełny merynosów coraz częściej pojawiają się u projektantów z górnej półki przy produkcji swetrów, kardiganów, narzutek czy spódnic.

Syntetyki, sztuczne materiały, które tak masowo nadal są w produkcji (gdyż są tanie w stosunku do ubrań z włókien naturalnych) często wywołują reakcję alergiczną na skórze, są nieprzyjemne dla skóry, nie przepuszczają powietrza i powodują dyskomfort noszenia.

Wełna merynosów to sprawdzony, naturalny surowiec do produkcji odzieży nawet termicznej, tak pożądanej w dzisiejszych czasach i odpowiedniej dla osób aktywnie uprawiających sport.

Reasumując, powracajmy do dobrych, sprawdzonych surowców do produkcji odzieży i tkanin jakim jest z pewnością wełna z merynosów.

Wszakże nasze babcie chcąc się ocieplić zimą zakładały grube swetry z owczej wełny, które idealnie grzały w zimę dni w nieszczelnych i niedogrzanych pomieszczeniach, a podczas przeziębienia nakładało się swetry z owczej wełny na nagie ciało, aby „wygryzło” skórę, wypociło i wyrzuciło z organizmu złe wirusy powodujące chorobę.

W co się ubrać?

Francuski styl życia w modzie

Francuski styl życia w modzie

Francuski styl od lat fascynuje kobiety na całym świecie. Paryżanki, uważane za ikony mody i elegancji, zdają się mieć wrodzoną czytaj dalej
Dlaczego second hand?

Dlaczego second hand?

W ostatnich czasach stale rośnie popularność second handów czyli inaczej zwanych sklepów z odzieżą używaną. Są to miejsca niezwykle często czytaj dalej
Kolekcja sukni balowych – pokaż się z najlepszej strony

Kolekcja sukni balowych – pokaż się z najlepszej strony

Przyjęcia formalne. Niektórzy bardzo je lubią, inni wręcz przeciwnie, jednak nie da się zaprzeczyć, że trzeba się na nie odpowiednio czytaj dalej
Ponadczasowe zalety wełny merynosów – merino wool wciąż na topie modowych marek.

Ponadczasowe zalety wełny merynosów – merino wool wciąż na topie modowych marek.

Stare przysłowie o którym nawet wspominali najstarsi podhalańscy górale mówi, że po co coś zmieniać jak coś jest dobre i czytaj dalej
  • 1