Dużą popularnością cieszą się także leginsy ciążowe, czyli takie, które posiadają dodatkowy pas materiału nakładany na brzuch. Ich zaletą jest to, że są niezwykle elastyczne i można kupić jeden rozmiar leginsów i nosić je przez całą ciążę.
A jak nosić klasyczne leginsy? Najczęściej są one dobierane do stylizacji oversize, w których góra jest obszerna i dół musi wyrównać proporcje sylwetki. Bawełniane leginsy często wybierane są do dzianinowych sukienek, dłuższych swetrów, tunik, a także są zestawiane z poncho. W zależności od grubości materiału leginsy można nosić zarówno zimą, jak i wiosną czy nawet latem. Zimą panie często decydują się na noszenie leginsów zamiast rajstop. Można je wtedy ubierać do botków z przedłużoną cholewką lub nawet kozaków o bardzo długiej cholewce, tak zwanych muszkieterek.
W noszeniu leginsów można zaobserwować także zmieniające się ostatnio trendy. Młode dziewczęta chętnie sięgają po leginsy z dziurami (podobna moda panuje, jeśli chodzi o spodnie jeansowe). Jednak zakupienie oryginalnych podziurawionych leginsów to koszt przewyższający 100 zł. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie dobrej jakości leginsów bawełnianych w przystępnej cenie np. ze sklepu http://leginio.pl/ i wykonanie tego modowego must have samodzielnie.
Jak można przygotować takie leginsy? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się ostatecznie uzyskać. Jednym z najpopularniejszych „dziurawych” wzorów leginsów są poprzeczne przecięcia na długości od pół uda do połowy łydki. Warto pamiętać, żeby przygotowując dziury zwrócić uwagę na ich szerokość. Te skrajne powinny być znacznie węższe niż te znajdujące się w środku, czyli najszersze będą znajdowały się mniej więcej na wysokości kolana. Przed przystąpieniem do wykonania cięcia warto ubrać leginsy i kiedy ma się je na sobie narysować na nic miejsca, w jakich będą przecięte, gdyż w innym przypadku dziury mogą wyglądać inaczej niż to początkowo się zakładało.