Jednak tego typu urządzeń w sklepie możemy znaleźć aż 4 różne rodzaje – w dzisiejszym artykule dokładnie omówimy każdy z nich, aby każdy z rodziców wyposażył się w urządzenie zgodne z własnymi potrzebami. Zapraszamy!
Niania elektroniczna – jak działa?
Urządzenie składa się z dwóch części – z nadajnika oraz odbiornika. Nadajnik wyposażony jest w specjalny mikrofon, który umieszcza się w pokoju dziecka. Niektóre modele prócz mikrofonu mogą posiadać również wbudowaną kamerkę. Odbiornik zaś posiada głośnik, przez który rodzice mogą nasłuchiwać z innego pokoju odgłosów dziecka. Urządzenie działa na zasadzie przesyłania fal radiowych i dzięki temu jesteśmy usłyszeć oraz zobaczyć to co dzieje się dziecięcym pokoiku.
Rodzaje niań elektronicznych
WI FI – tego typu nianie sprawdzą się w większości naszych domach, ponieważ mało kto już nie posiada routera. Odbiornikiem w tym przypadku stanowi dowolne urządzenie mobilne – laptop, czy też telefon komórkowy. Jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji, którą należy zainstalować na wybranym urządzeniu do obserwacji i nadsłuchiwania dziecka.
Audio-wideo – nianie elektroniczne audio-wideo mają bardzo duży zasięg, dlatego świetnie sprawdzą się w domach kilkupiętrowych oraz położone na dużych metrażach. Idealne dla rodziców, którzy chcą mieć dziecko w zasięgu wzroku oraz słuchu.
Audio – jedna z najtańszych ofert niani elektronicznych. Podstawowa wersja działa na zasadzie walkie-talkie. Przekazuje ona zatem tylko dźwięki, które usłyszeć można z pokoju dziecka. Jeśli zatem po wyjściu z pokoju będziesz zastanawiać się czy Twojemu maluszkowi niczego nie brakuje, ten rodzaj niani elektronicznej z pewnością pozwoli Ci usłyszeć dziecięcy płacz.
Monitor oddechu – jest to specjalna niania elektroniczna, która pozwoli zapobiec nagłej śmierci łóżeczkowej, która przydarza się dzieciom do pierwszego roku życia. Oddech dziecka jest kontrolowany przez specjalne dyski sensorowe, które wkłada się pod materac dziecięcego łóżeczka. W momencie, gdy dziecko przestaje oddychać urządzenie informuje rodziców już po 20 sekundach od zapisania ostatniego oddechu maluszka. Dzięki temu można zapobiec nieszczęściu i szybko wezwać pomoc.