Materace piankowe – charakterystyka
Ten rodzaj materaców opiera swoją funkcjonalność o wkład piankowy, który jest rozwiązaniem, które czerpie zarówno z najprostszych pomysłów, jak i z najnowszych udoskonaleń technologicznych. Jeżeli chodzi o ich wykonanie, to najczęściej wykorzystuje się do tego celu poliuretan lub lateks. Każdy z tych materiałów posiada zestaw nieco odmiennych cech, jednak pozwala to uzyskać modele dostosowane do wszechstronnych wymagań klientów. Poza podstawowymi modelami materace piankowe dzielą się na materace wysokoelastyczne i termoelastyczne.
Materace wysokoelastyczne
Pierwszy z wymienionych cechuje wyjątkowa konstrukcja, która dokładnie dopasowuje swój kształt do osoby leżącej oraz zawsze wraca do swojego kształtu, dzięki czemu otrzymujemy bardzo komfortowe warunki wypoczynkowe połączone z długotrwałą wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Zastosowana pianka w doskonały sposób ugina się pod ciężarem ciała, a jej naturalna elastyczność pozwala na powrót do swojego pierwotnego kształtu bez żadnych odkształceń. Materace wysoko elastyczne są także produktem o wiele wyższym poziomie jakości niż zwykłe materace piankowe.
Materac termoelastyczny
Drugim modelem, który bije rekordy popularności, jest materac termoelastyczny. Ta technologia jest stosowana nawet na pokładach statków kosmicznych i to nie bez powodu. Kształt materaca dopasowuje się do osoby leżącej pod wpływem temperatury ciała, co zapewnia całkowicie wygodną i komfortową pozycję podczas wypoczynku. Taka pozycja zapewnia świetne właściwości ortopedyczne i pozwala na prawidłową regenerację kręgosłupa, która jest bardzo ważnym czynnikiem zdrowotnym.
Warto także wspomnieć o tym, że materace piankowe cechują takie zalety jak hipoalergiczność oraz wysoka przewiewność, która zapewnia warunki uniemożliwiające rozwój bakterii i drobnoustrojów. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i wysoka jakość.