.Zobacz, jak można sobie poradzić w takiej sytuacji, a także co zrobić, gdy problem z alkoholem staje się poważniejszy.
Co to jest zatrucie alkoholowe?
O zatruciu alkoholem można mówić wtedy, gdy wypije się go za dużo i organizm ludzki nie może go ani przyswoić, ani wydalić, co powoduje, że toksyny zawarte w alkoholu kumulują się w ciele. To z kolei może wpłynąć na zaburzenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że zatrucie alkoholem występuje już u osób, które mają we krwi już nawet 0,4 promila. Wówczas mogą pojawić się takie objawy jak wesołość, nadpobudliwość czy problemy z utrzymaniem równowagi i mówieniem. U osób, które mają ok. 0,6 promila we krwi może pojawić się słowotok, a także chwiejność ruchów czy osłabienie, a także senność. Gdy w organizmie jest już ok. 0,7-2 promila we krwi pojawiają się takie objawy jak: brak kontroli nad fizjologią, wysoka drażliwość, mniejsza wrażliwość na ból. Między 2 a 3 promile alkoholu we krwi pojawić się mogą kłopoty z oddychaniem, hipotermia, a nawet śpiączka. Gdy stężenie alkoholu we krwi przekroczy 4 promile może dojść do sytuacji zagrażającej życiu człowieka.
Jak sobie poradzić z zatruciem alkoholowym?
Kiedy stan po spożyciu alkoholu nie jest bardzo poważny, jednak już są odczuwalne jego skutki, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które pozwolą na szybsze dojście do siebie po suto zakrapianej imprezie. Jednym z takich rozwiązań są kroplówki na kaca. Warszawa jest miastem, w którym bez większych problemów znajdzie się ośrodek, który oferuje tego typu kroplówki. Aby go znaleźć najlepiej w wyszukiwarkę wpisać hasło odtrucia alkoholowe Warszawa. Wówczas można znaleźć miejsca takie jak: https://odtrucia-alkoholowewarszawa.pl/, gdzie obok pomocy w odtruciu organizmu można znaleźć także wiele informacji na temat alkoholizmu, abstynencji, a także procedury odtruwania organizmu po spożyciu alkoholu.
Co zrobić, gdy pojawia się uzależnienie od alkoholu?
Jednorazowa sytuacja związana z koniecznością przyjęcia kroplówki na kaca nie jest zazwyczaj groźna. Jednak kiedy sytuacja się powtarza kilkukrotnie z coraz większą częstotliwością, a objawy zatrucia alkoholem są poważniejsze, warto zastanowić się nad konsultacją ze specjalistą z zakresu terapii alkoholowej. Taka osoba poradzi, w jaki sposób odstawić alkohol i zmniejszyć ryzyko wystąpienia uzależnienia. W sytuacji, gdy doszło już do uzależnienia od alkoholu dobrze jest umówić się na spotkanie z terapeutą, w czasie którego zostanie ustalone, w jaki sposób dana osoba będzie wychodzić z nałogu. Najczęściej odbywa się to w formie terapii indywidualnej lub grupowej otwartej. Czasami jednak potrzebne jest wdrożenie leczenia w formie terapii zamkniętej. Tutaj jednak decyzję podejmuje terapeuta i lekarz, którzy są głównymi prowadzącymi terapię.