Długie weekendy
Długie weekendy w 2019 roku zdarzą się kilkukrotnie. Niewątpliwie warto je w pełni wykorzystać. Długich weekendów będzie aż osiem, a pięć wymaga wzięcia jednego dnia urlopu. Pamiętajmy, że zaplanowanie urlopu pomaga w jego dobrym wykorzystaniu.
Pierwszy weekend wypadł na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku. Wolne mieliśmy 29 i 30 grudnia oraz 1 stycznia, więc wystarczyło wziąć urlop na 31 grudnia i mieliśmy cztery dni swobody. Pewnie wielu z nas skorzystało z tej opcji. Kolejny długi weekend będzie dopiero w kwietniu od 20 do 22.
Warto także zastanowić się nad zaplanowaniem weekendu majowego. Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie urlopu 2 maja to, zyskamy wolne od 1 do 5 maja. I już można pozwolić sobie na krótki wypad poza miasto. Kolejny przypada na dni od 20 do 23 czerwca. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu (21 czerwca). Długi weekend możemy zyskać również w lecie. Biorąc urlop 16 sierpnia zyskamy cztery dni wolnego. Jednak następny wolny weekend możemy planować dopiero w listopadzie od 1 do 3 listopada i od 9 do 11 listopada. Ostatni długi weekend mieć od 25 do 29 grudnia. Będziemy mieć 5 dni wolnego, jeżeli weźmiemy urlop 27 grudnia.
Zaplanujmy urlop już teraz
Planowanie urlopu pozwala nam na jego jak najbardziej efektywne wykorzystanie. W 2019 roku istnieje także kilka bardzo dogodnych terminów na zaplanowanie 2-tygodniowego urlopu. Pierwszy z nich to od 20 kwietnia do 4 maja. To najlepszy czas na urlop dla osób nielubiących bardzo upalnej pogody. W tym czasie warto wybrać się na urlop polegający na zwiedzaniu. Nie jest zimno, ale także zbyt gorącą. Taka pogoda idealnie sprzyja poznawaniu nowych miast.
Kolejny dogodny termin to od 8 do 23 czerwca albo od 15 do 30 czerwca. W tym czasie wypada także Boże Ciało, więc zyskujemy jeden dzień urlopu. Wtedy w europejskich kurortach jest już ciepło, ale nie są one jeszcze zatłoczone. Ponadto możemy liczyć na niższe ceny lotu, jak i noclegu niż w sezonie w pełni (lipiec, sierpień).
Czas na urlop!
Planujemy urlop… Już zdecydowaliśmy się, gdzie wyjedziemy. Naszego pracodawcę poinformowaliśmy, kiedy idziemy na wolne. Jedyny problem, jaki napotkaliśmy na drodze to brak środków finansowych przeznaczonych na urlop. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy rezygnować z upragnionego wypoczynku? Co zrobić w takim przypadku? Otóż pomocna może okazać się szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej główne zalety to natychmiastowa dostępność, a także możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, czy szybka gotówka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Każde zobowiązanie warto zaciągać z głową!