Leczenie zaćmy
Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które może doprowadzić nawet do całkowitej utraty widzenia u chorego. Według danych udostępnionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Polsce zaćma stanowi problem około 800 000 osób. Najczęściej są to pacjenci po 60. roku życia, jednak zaćma może rozwijać się także u osób młodych na skutek urazów mechanicznych, stanów zapalnych i chorób ogólnoustrojowych.
Leczenie zaćmy przeprowadzane jest operacyjnie – chirurg usuwa zmętniałą soczewkę zastępując ją nową. Zaćma usuwana jest coraz chętniej i częściej, wpływa na to lepszy dostęp do leczenia i większa świadomość pacjentów.
Leczenie zagranicą NFZ
Polscy pacjenci mogą zdecydować się na zabieg w polskim szpitalu albo zagranicą. Leczenie zaćmy zagranicą jest refundowane przez NFZ, dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.
Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie zaćmy zagranicą za pośrednictwem portalu leczsiezagranica.pl korzystają z usług renomowanych klinik w Czechach i Niemczech. Kliniki znajdują się w niedużej odległości od polskiej granicy, a komfortowy transport sprawia, że chorzy nie odczuwają dyskomfortu związanego z podróżą.
Leczenie zaćmy zagranicą na NFZ to ciekawa alternatywa dla zabiegów wykonywanych w Polsce. Instytucja organizująca zabiegi zajmuje się wszelkimi kwestiami organizacyjnymi, ograniczając formalności po stronie pacjenta do minimum. Usuwanie zaćmy jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów poza kosztami transportu do kliniki. Podstawowy pakiet obejmuje kwalifikację do zabiegu, rezerwację terminu – nawet do dwóch tygodni, soczewkę, kontrolę oraz darmowe leki. Pacjenci, którzy decydują się na darmowy pakiet refundowanych usług zostają objęci profesjonalną opieką polskojęzycznego personelu.
Największą zaletą usuwania zaćmy zagranicą jest szybkość całego procesu i możliwość korzystania z leczenia w nowoczesnych klinikach. Proces kwalifikacji nie wymaga długiego oczekiwania, a zabieg przeprowadzany jest znacznie szybciej niż w Polsce.