Oznacza to, że bez odpowiedniej pielęgnacji szybciej pojawią się na niej objawy starzenia, w tym zmarszczki i przebarwienia. Brak właściwej dbałości o strefę wokół oczu niestety uwydatnia także oznaki zmęczenia czy przewlekłego stresu. Objawia się to ciemnymi kręgami wokół oczu czy opuchlizną. Wobec tych wymagań trudno przecenić dobre kremy pod oczy. Warto mieć je w swojej kosmetyczce i regularnie używać. Może się okazać, że staną się niezbędne w codziennej pielęgnacji. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? Na co zwracać uwagę i co powinno znaleźć się w ich składzie?
Kremy pod oczy, a skóra wokół oczu
W powiedzeniu mówiącym o tym, że oczy są zwierciadłem duszy, jest wiele prawdy. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy również skórę wokół nich. Wystarczy kilka godzin snu mniej, żeby pojawiły się niechciane sińce i opuchlizna. Ponieważ skóra w tej strefie jest cieńsza, łatwiej w tym miejscu o pojawienie się pierwszych zmarszczek jeszcze zanim na pozostałych częściach twarzy zaczną być widoczne. Nie bez znaczenia są tutaj także czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne czy narażenie na niskie temperatury albo przebywanie w suchych, klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, co mocno wysusza skórę. Promieniowanie UV dodatkowo sprzyjają powstawaniu nieestetycznych przebarwień. Budowa skóry w tym miejscu oraz sam fakt znajdowania się w okolicach oczu wymaga, aby stosowane kosmetyki miały bardziej skoncentrowany skład, a jednocześnie wyróżniały się brakiem substancji mogących wywoływać podrażnienia i reakcje alergiczne. Zatemnajlepszy krem pod oczy przede wszystkim nie powinien szkodzić i dobrze, jeśli przy tym korzystnie zadziała na skórę.
Jakie składniki powinien mieć najlepszy krem pod oczy
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że najlepszy kosmetyk to taki, który ostatecznie będzie odpowiadał potrzebom nie naszej mamy, siostry czy przyjaciółki, ale naszym. Można jednak przyjąć, że są takie cechy, które wyróżnią najlepszy produkt. Dobrej jakościkremy pod oczy zwykle mają w sobie ekstrakty roślinne, np. łagodzący rumianek, ale też mieszankę witamin. Szczególnie dobre dla skóry są witamina E, która pomaga utrzymać jej dobry poziom nawilżenia, oraz witamina C chroniąca przed pojawianiem się przebarwień. W połączeniu z witaminą A są w stanie zwalczać szkodliwe działanie wolnych rodników. D-panthenol także jest przydatny ze względu na swoje właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia. Jeśli dodatkowo kosmetyk ma zapobiegać postępowi procesu starzenia, dobrze, aby miał w składzie kwas hialuronowy, który odpowiada za łączenie włókien kolagenowych i wiązanie cząsteczek wody. Nierzadkim składnikiem w kosmetykach do pielęgnacji skóry wokół oczu jest też masło shea. Ma zdolność regenerowania naskórka i przywraca mu gładkość. W składzie warto szukać też kofeiny, która pobudza mikrokrążenie skóry, a więc ujędrnia ją i redukuje obrzęki. Często pojawiającym się elementem składu kremu jest też świetlik o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i uszczelniającym na naczynia krwionośne oczu.
Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?
Jedną z opcji, które można wypróbować jest Toleriane Ultra Okolice Oczu. Jego formuła została pomyślana w taki sposób, by redukować wszelkie bolączki związane z pojawianiem się obrzęków, pieczenia oraz podrażnień. Jedną z jego zalet jest zapewnianie natychmiastowych efektów. Opatentowany kompleks Neurosensyny i Niacynadmidu skutecznie łagodzi i redukuje obrzęki. Dodatkowym atutem kremu jest obecność wody termalnej La Roche-Posay, która nie tylko koi skórę, ale też umożliwia jej regenerację.