Gdzie szukać pracy? Oto jest pytanie!
Czy idealna praca istnieje? Owszem! Wystarczy wiedzieć, gdzie jej szukać. Zanim więc zaczniesz wpisywać interesujące Cię frazy w ogólną wyszukiwarkę internetową, zwróć uwagę na dedykowane wirtualne portale np. Jobsora. Jak można zauważyć, portal ten jest ściśle ukierunkowany na poszukiwanie pracy. Prosty, łatwy w obsłudze interfejs sprawia, iż szybkie znalezienie interesujących ofert jest po prostu możliwe – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę stanowisko oraz określić obszar poszukiwań (miasto, gmina, województwo).
Dbaj o kontakty osobiste, czyli kto pyta, ten nie błądzi!
Zrób rozeznanie wśród znajomych! Nie bądź zbyt natarczywy, wystarczy, że delikatnie wybadasz grunt – czy aktualnie w firmie poszukiwany jest ktoś na dane stanowisko? W ten oto sposób nawet jeśli oferta jest nieaktywna, znajomy przypomni sobie o Twoim zapytaniu, gdy jego przełożony rozpocznie lub wznowi poszukiwania. Rekomendacja powinna przynieść natychmiastowy rezultat – bezpośrednie pozostawienie kontaktu jest o wiele lepsze i korzystniejsze niż przejście przez kilkustopniowe etapy rekrutacji (dostępność jedynie ogólnego maila, przesłanie do odpowiedniej osoby – to także zajmuje czas).
Zakładka „Kariera” – praca marzeń w zasięgu ręki (myszki)
Wiele osób poszukujących pracy ma ściśle ukierunkowane predyspozycje – stanowisko w agencji kreatywnej, start-upie technologicznym, międzynarodowym przedsiębiorstwie… marzeniom nie należy odmawiać, warto je spełniać, dlatego też polecamy odwiedzić oficjalne strony internetowe firm. W zakładce „Kariera” znajdują się aktualne oferty pracy, niemniej, jednak jeśli brakuje ogłoszenia o stanowisku, na którym byś się fantastycznie sprawdził, nie zrażaj się – mimo wszystko wyślij CV wraz z listem motywacyjnym lub rekomendacjami. Dlaczego? Bardzo często bywa tak, iż dana firma aktualnie rozwija nowy dział lub powiększa już stworzony – to częsty schemat, dlatego też w myśl popularnego powiedzenia – „Kuj żelazo, póki gorące!”.