Makijaż permanentny nie wymaga codziennego, powtarzalnego malowania się oraz zmywania Metodyka takiego zabiegu może być różna, jednak w każdym przypadku daje bardzo dobre rezultaty.
Makijaż permanentny
Makijaż permanentny wykonywany jest poprzez bezpośrednią ingerencję w skórę, jednak pozostaje zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Wprowadzanie pigmentu odbywa się przy pomocy specjalnej igły, wkłuwanej punktowo w wybrane miejsce pod naskórek. Makijaż permanentny najczęściej wykonuje się na brwiach, powiekach oraz ustach. Wybór konkretnej metody powinien być uzależniony od ich naturalnego kształtu, a także stanu. Poszczególne zabiegi polecane są pacjentkom o różnych preferencjach. Makijaż permanentny sprawdza się zarówno w przypadku osób pragnących dyskretnie skorygować naturalny wygląd twarzy, jak i tych poszukujących sposobu na zamaskowanie różnych defektów - np. zbyt rzadkich, jasnych lub gęstych brwi, a także utraconych rzęs.
Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny brwi
Istnieją różne zabiegi, które umożliwiają wykonanie permanentnego makijażu brwi. Do najpopularniejszych należy metoda włoskowa, polegająca na odwzorowaniu naturalnego wyglądu łuku poprzez narysowanie specjalną maszynką włosków na skórze. Zabieg ten może być stosowany w przypadku każdego rodzaju cery, jednak jego przeprowadzeniem powinien się zajmować jedynie profesjonalista o odpowiednim doświadczeniu technicznym. Subtelniejszą formą makijażu permanentnego brwi jest zastosowanie metody pudrowej. W tym przypadku barwnik dostarczany jest bezpośrednio do skóry, a dla zapewnienia delikatnego efektu grancie łuku poddawane są pudrowaniu. Kolejna metoda to ombre, w której wykorzystywane są różne barwniki. Zabieg ten zapewnia efekt przechodzenia tonu brwi w ciemniejszy, przez co rezultat jest mocniejszy.
Makijaż permanentny ust
Pigmentacji poddać można także strefę ust. Dobór odpowiedniego koloru pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, który nie imituje szminki, a jedynie podkreśla naturalny odcień warg. Do najczęściej wybieranych zabiegów należy konturowanie ust, pozwalające na ich delikatne uwydatnienie. Rezultat ten uzyskiwany jest na skutek narysowania subtelnego konturu poza granicami czerwieni wargowej, co szczególnie polecane jest pacjentkom po przebytym zakażeniu wirusem opryszczki. Pod wpływem zabiegu nierówności ulegają znacznemu skorygowaniu, a usta stają się wyraźnie pełniejsze. Kolor pigmentu dobierany jest indywidualnie do karnacji pacjentki, dzięki czemu uzyskany efekt nie wygląda sztucznie. Do szczególnie cenionych metod makijażu permanentnego ust należy 3D Ombre Lips, który nadaje wargom przestrzenny koloryt oraz dodatkowo optycznie je powiększa. W zabiegu tym stosowanych jest kilka pigmentów, nakładanych z wykorzystaniem techniki światłocienia. Makijaż sprawia dzięki temu wrażenie trójwymiarowego, a jednocześnie wyrównuje wszelkie niepożądane asymetrie.
Makijaż pernamentny
Makijaż permanentny oczu
Permanentny makijaż oczu to zabieg polecany osobom, które chcą poprawić wygląd powiek poprzez zagęszczenie linii rzęs. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku pacjentów po chemioterapii lub zmagających się z bielactwem. Wykonanie permanentnego makijażu poprzedzone jest wstępną wizualizacją, po której podaje się znieczulenie miejscowe. Zabieg polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy naskórka pigmentu, dobieranego na podstawie oczekiwań pacjentki. Początkowym rezultatem są bardzo intensywne kreski na powieki, jednak po upływie kilku dni skóra ulega złuszczeniu i kolor blednie. Zabieg ten posiada w swojej ofercie klinika Anlaya, której siedziba znajduje się niedaleko Warszawy: https://anlaya.pl/pricelist/357-oczu-kreski-gorne-zageszczenie-linii-rzesy/. Makijaż permanentny w naturalny sposób powiększa oczy, zapewniając estetyczny efekt przez okres nawet kilku lat.