Monika Richardson, której syna czeka poprawka z egzaminu maturalnego z matematyki, a także Eliza Gwiazda, której córka będzie zdawać egzamin ośmioklasisty postawiły na unikalną metodę Roberta Bergera. Korepetytora, który od czterech lat z sukcesami przygotowuje młode osoby do egzaminów.
Monika Richardson - I tak zdasz
- Mój syn Tomek zdał maturę amerykańską, ale czeka go poprawka z matematyki na polskiej maturze – nie wszystkie uczelnie honorują maturę międzynarodową. Matematyka zawsze była piętą Achillesową mojego syna, dlatego bardzo nas cieszy możliwość pracy i rozwoju z Robertem Bergerem – podkreśla Monika Richardson.
Możliwość pracy z Robertem Bergerem chwali także Eliza Gwiazda.
- Robert Berger to wieloletni i doświadczony korepetytor matematyki. Codziennie pomaga wielu osobom zrozumieć świat liczb i wzorów, ma świetnie podejście do swoich uczniów. Każdy jego podopieczny zakochuje się w liczbach i zadaniach tekstowych! Jeśli poszukujecie wsparcia rekomenduje Wam tego praktycznego pedagoga. Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki!
Dobry korepetytor – to klucz do sukcesu
To osoba, która nie tylko ma wiedzę, ale dodatkowo potrafi ją przekazać swoim uczniom. Ma talent w tym zakresie. I opracowaną metodę nauczania. W szczególności dotyczy to jednego z najtrudniejszych przedmiotów, jakim dla wielu, o ile nie dla większości uczniów, jest matematyka.
- W rozmowach z młodzieżą, której pomagam w przygotowaniu do egzaminów zauważyłem, że podstawowym czynnikiem, który wpływa na efektywność przyswojenia wiedzy z matematyki jest „przełamanie” tzw. blokady psychicznej. Uczniowie zazwyczaj mają negatywne wspomnienia z nauki matematyki w latach wczesnoszkolnych. Takie jak m.in. niezrozumienie materiału i brak wsparcia w jego skutecznym nauczeniu. To powoduje, że bardzo często nie wierzą w siebie. Towarzyszy im niepewność w przyswajaniu dalszego materiału. Często nie wiedzą też, na jakim etapie dane zadanie można już zakończyć – mówi Robert Berger.
Jak wyglądają statystyki zdawalności jeśli chodzi o egzamin maturalny z matematyki?
W 2020 r. maturę z matematyki zdało 83% uczniów, a w 2021 - 79%. Jest to może mała różnica procentowa, ale idzie za tym ponad 13 000 osób więcej, które w tym roku nie zdały matury. Zainteresowanie moim kursem ciągle rośnie. Mówię śmiało moim uczniom - "i tak zdasz, nawet gdy nie ogarniasz", ponieważ zakładam dwie opcje.
Jeśli uczeń nie ogarnia materiału, który z moim kursem jest realizowany, to wystarczy opanować go na odpowiednim poziomie, aby zdał i zdobył punkty pod arkusz. Jeżeli natomiast uczeń ogarnia to, co jest mówione, to powinien się utwierdzić w przekonaniu, że jest w stanie zdobyć punkty na maturze, ponieważ już to umie. Mam nadzieję, że zainteresowanie kursem będzie rosło dalej, przez co będą rosły również wyniki. Średnia ogólnopolska w tym roku wyniosła 56%, średnia moich kursantów 71%.