Jest to spowodowane wieloma czynnikami, m.in. starzeniem się organizmu, złą dietą, która prowadzi do poważnych niedoborów witamin i składników mineralnych lub nieodpowiednią pielęgnacją. Na wypadanie włosów wpływ mają również przyjmowane lekarstwa, zaburzenia hormonalne oraz inne występujące choroby. Aby wzmocnić włosy i znów cieszyć się ładną fryzurą, warto wypróbować polecane sposoby na wypadanie włosów.
Domowe sposoby na wypadanie włosów
W momencie zauważenia wzmożonego wypadania włosów warto skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę tego stanu. Jest to bardzo ważne, bo czasami wypadanie włosów jest wynikiem choroby, czasami wystarczy tylko zmienić metody pielęgnacji lub włączyć suplementy, aby problem minął. Aby poprawić stan włosów, należy wypróbować naturalne sposoby na ich wypadanie, które poprawią ich kondycję i sprawią, że znów staną się zdrowe i błyszczące.
- Zdrowa, zbilansowana dieta
To bardzo ważny element dbania o piękne włosy. Dieta musi być różnorodna, powinna składać się z dużej ilości warzyw i owoców. Ponadto zalecane są ryby, kasze, produkty pełnoziarniste oraz chude mięso. Dieta dla zdrowych włosów musi zawierać aminokwasy siarkowe, witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk, żelazo i miedź, a także błonnik i białko. Dzięki temu wzmocnią się nie tylko one, ale poprawi się kondycja całego organizmu. Nie można zapomnieć o prawidłowym nawodnieniu (zalecane są ok. 2 litry wody dziennie), unikaniu papierosów, alkoholu i produktów mocno przetworzonych.
- Picie drożdży
Drożdże to stary, ale skuteczny sposób na wypadające włosy. Zawierają one mnóstwo potrzebnych witamin i minerałów, m.in. elementy z grupy B, potas, selen, miedź, cynk, żelazo i fosfor, które mają rewelacyjny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Rozpuszczone drożdże należy pić codziennie, kuracja powinna trwać trzy miesiące, a po tym okresie należy zrobić miesięczną przerwę. Pierwsze efekty picia drożdży widoczne są po około miesiącu stosowania.
- Zioła wzmacniające włosy
Na stan włosów bardzo dobry wpływ mają niektóre zioła. Aby poprawić ich stan, należy pić herbatki ziołowe, robić wcierki i płukanki. Najbardziej skutecznym ziołem na porost włosów jest pokrzywa. Ma bardzo duży zakres działania, reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmacnia cebulki włosowe i poprawia ukrwienie głowy. Podobne działanie ma skrzyp polny, który jest składnikiem wielu szamponów i suplementów. Zawiera dużą dawkę krzemu, który jest jednym z budulców włosów. Skrzyp wzmacnia włosy, przyśpiesza ich wzrost, a także skutecznie usuwa łupież. Inne zioła hamujące wypadanie włosów to łopian, tatarak, brzoza, rumianek, żen-szeń i siemię lniane. Warto włączyć je do swojej diety, a efekty będą widoczne po kilku miesiącach regularnego stosowania. Dobre efekty dają wcierki ziołowe, które stymulują włosy do szybszego wzrostu, a połączone z masażem głowy, ułatwiają wchłanianie potrzebnych składników.
- Domowe maseczki na porost włosów
Mimo że półki sklepowe uginają się od ilości kosmetyków do pielęgnacji włosów, warto samodzielnie wykonać maseczki, z dostępnych w domu produktów. Naturalne maseczki skutecznie poprawiają ich kondycję, idealnie je nawilżają i nabłyszczają. Do wykonania maseczki można wykorzystać naftę kosmetyczną, rzepę, żółtko jajek, imbir, olejek rycynowy, oraz zioła. W tym przypadku bardzo ważna jest regularność, która decyduje o skuteczności metody. Maseczki powinny być nakładane 2 razy w tygodniu, należy trzymać je na głowie ok. 30 minut, po tym czasie głowę należy umyć.
- Olejowanie skóry głowy
Olejowanie głowy to bardzo popularny zabieg, który hamuje wypadanie włosów, poprawia ich stan oraz likwiduje problemy ze skórą w tym miejscu. Do jego wykonania potrzebne są różnego rodzaju oleje, m.in. z avocado, sezamowy arganowy, kokosowy, z pestek bawełny, olej macadamia itp. Olej powinien być dobrany do rodzaju włosów oraz ich porowatości. Olejowanie można wykonywać różnymi metodami, np. na mokro, sucho lub rozpylać specyfik spryskiwaczem. Preparat powinien być na włosach przez 30-60 minut, można również zostawić go na całą noc. Zaleca się 2-3 zabiegi na tydzień.
- Domowe płukanki na włosy
Włosy lubią różnego rodzaju płukanki, które poprawiają ich stan i zapobiegają nadmiernemu wypadaniu. Działania wzmacniające ma płukanka z kawy, która odżywia skórę i pobudza włosy do szybszego wzrostu. Polecana jest również płukanka z piwa. Trunek ten zawiera zdrowy dla włosów chmiel, moc witamin z grupy B oraz minerały, które hamują wypadanie włosów. Do domowych płukanek nadaje się również siemię lniane, zioła oraz cytryna.
Czy domowe sposoby na wypadanie włosów są zawsze skuteczne?
Aby zobaczyć pierwsze efekty działania opisanych metod, należy być cierpliwym i poczekać 2-3 miesiące. Bardzo ważna jest regularność i konsekwencja, bo nic nie da, jeżeli opisane kuracje będą stosowane sporadycznie, od przypadku do przypadku. Czasami może się jednak zdarzyć, że naturalne sposoby na wypadanie włosów nie przyniosą oczekiwanego efektu. W takim wypadku warto zastosować suplementy diety. np. Locerin. Jest to innowacyjny preparat, który zawiera 16 aktywnych składników korzystnie wpływających na stan włosów na całej ich długości, a więc także na cebulki i skórę głowy. Odżywia włosy od wewnątrz, uzupełnia niedobory pierwiastków i witamin oraz przynosi długotrwałe rezultaty.
Sprawdź ranking suplementów na wypadanie włosów u kobiet, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru. Warto wspierać kurację odpowiednimi szamponami - na Terdeals.com również dostępy jest ranking szamponów przeciw wypadaniu włosów.
Wypadanie włosów to duży problem, ale na szczęście są skuteczne sposoby, aby sobie z nim poradzić. Warto je wypróbować, bo u każdej osoby inna metoda może przynieść najlepsze rezultaty. W przypadku, gdy efekty nie przychodzą, warto wspomóc się dobrymi suplementami.