Skąd biorą się infekcje układu moczowego?
Infekcja układu moczowego jest wynikiem działania bakterii, które kolonizują ściankę pęcherza. Podłożem dla tego problemu może być szereg czynników, wśród których wymienić można m.in. ciążę, kamicę nerkową, otyłość, nieprawidłową higienę okolic intymnych, a także ciążę i wiele innych kwestii.
Bez względu na to, z jakiego względu doszło do wystąpienia infekcji układu moczowego, niezbędne jest wdrożenie jej prawidłowego leczenia. Przy delikatnych stanach zapalnych lub profilaktycznie, można rozpocząć przyjmowanie soku z żurawiny. Jako środek wspomagający farmakoterapię, można stosować także nasiadówki w ciepłym wywarze z kory dębu. Podwyższona temperatura przyniesie ulgę w bólu, a działanie przeciwzapalne kory dębu wzmocni efekty przyjmowanych środków. Nieleczone zapalenie układu moczowego może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji, dlatego nie należy tego zaniedbywać.
Czym objawia się infekcja?
Wśród głównych objawów infekcji układu moczowego wskazać można ból pęcherza. Dolegliwość ta pojawiać się może zarówno podczas mikcji, jak również bez oddawania moczu w tym samym czasie. Dodatkowo, większość osób cierpiących z powodu infekcji układu moczowego skarży się na zwiększone parcie na pęcherz: nierzadko chory myśli, że musi udać się do toalety, jednak próba mikcji nie przynosi efektów.
Zdarza się również, że podczas infekcji intymnej dochodzi do delikatnego nietrzymania moczu. Aby zapewnić sobie maksimum komfortu, a także higieny, warto w takiej sytuacji zainwestować we wkładki (lub pieluchomajtki - w zależności od stopnia nasilenia problemu) Elly, dzięki którym zachowamy wygodę, a jednocześnie uchronimy się przed rozwojem szkodliwych bakterii na bieliźnie.
Jakie skutki może nieść za sobą infekcja układu moczowego?
Niestety, infekcje układu moczowego mogą wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, zwłaszcza gdy zaniedbamy leczenie. Wśród skutków, które mogą pojawić się także długofalowo, jest m.in. podatność na występowanie kolejnych stanów zapalnych w obrębie układu moczowego w przyszłości, jak również kłopoty z nietrzymaniem moczu. Wśród wyjątkowo niebezpiecznych skutków infekcji układu moczowego znajdują się również choroby nerek, które mogą nieść za sobą daleko idące skutki. Odpowiednio szybkie leczenie, a także - w przypadku skłonności do infekcji układu moczowego - profilaktyczne stosowanie naturalnych środków (jak wspomniany wyżej sok z żurawiny) może pomóc w szybkim zatrzymaniu infekcji i uniknięciu szeregu szkodliwych, a przy tym utrudniających codzienne życie konsekwencji zdrowotnych.
Jak widać, zapalenie układu moczowego może nieść za sobą szereg negatywnych dla zdrowia konsekwencji. Z tego względu nie należy zaniedbywać leczenia i zastosować odpowiednie leki już przy pierwszych objawach infekcji układu moczowego.