Co to jest mezoterapia igłowa, a co to mezoterapia mikroigłowa? Czym różnią się?
W wielu gabinetach kosmetycznych można znaleźć dużo przeróżnych zabiegów kosmetycznych. Jednymi z najczęściej wybieranych po depilacji laserowej, peelingu chemicznym, są mezoterapie igłowe oraz mezoterapie mikroigłowe. Czym obie charakteryzują się?
- Mezoterapia igłowa ma na celu nawilżenie, odżywienie oraz odmłodzenie naszej skóry. Zabieg można wykonać na wielu obszarach ciała, a zwłaszcza na szyi, dekolcie oraz twarzy. Osoby borykające się z problemami trądzikowymi, zmarszczkami lub innymi zmianami skórnymi powinny zastanowić się nad wybraniem się na ów zabieg, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Idealną alternatywą będzie dla osób trudniących się z rozstępami, cellulitem bądź starzeniem się skóry.
- Mezoterapia mikroigłowa, inaczej dermapen, to zabieg polegający na mikronakłuciach, które są bezbolesne oraz nieinwazyjne. One pomagają pozbyć się niechcianych zmarszczek, blizn, rozstępów albo cellulitu. Dzięki mezoterapii igłowej możemy poprawić owal twarzy. Wspomniane mikronakłucia mają również za zadanie nawilżyć skórę, nadać jej elastyczności i jędrności. Produkują także kolagen i elastynę.
Czy naprawdę warto udać się na zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej przyniesie rezultaty, jeśli będzie on wykonywany w pewnych seriach oraz odstępach czasowych. Najlepiej, aby były to serie 3 do 6 w odstępach 3-4 tygodniowych. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu, lecz aby osiągnąć wspaniałe wyniki, to dobrze byłoby wykonać wspomniane serie. Warto zrobić coś dla siebie i zadbać o swoją skórę. Przez kilka dni po zabiegu będą widoczne zaczerwienienia oraz zasinienia. To na szczęście minie po kilku dniach. Po zabiegu należy stosować się do wytycznych przekazanych przez kosmetyczkę lub lekarza. Trzeba dużo nawadniać się i nawilżać skórę. Wykwalifikowany personel poinformuje o kosmetykach, jakich można używać po mezoterapii igłowej. Będą to produkty przeznaczone do skóry po zabiegach kosmetycznych. Nie można myć skóry wodą z mydłem. Trzeba uważać na promienie UV, stąd należy smarować się maścią lub kremem z SFP. Powinno się dbać o samą cerę i oczyszczanie jej, dopóki nie wyleczą się mikronakłucia.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?
Jeśli myślisz o wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej, to najpierw wybierz się na konsultację do lekarza lub kosmetyczki. Oni przeprowadzą wywiad z tobą w celu uzyskania wszelkich informacji dotyczących twojego zdrowia. Udzielą ci informacji na nurtujące pytania. Tam uzyskasz informacje, czy należysz do grona osób, które mogą wykonać mezoterapię igłową. Dowiesz się, jak będzie wyglądał sam zabieg oraz to jak dbać o skórę po samym zabiegu. Główne przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej to:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- zmiany skórne,
- alergie na produkty stosowane podczas zabiegu,
- opryszczki,
- infekcje,
- choroby nowotworowe,
- niekontrolowane choroby przewlekłe, np. nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca.