×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 360.
czwartek, 05 marzec 2020 14:59

Materiały, z których wykonasz piękną biżuterię

Koraliki Koraliki

Rozpoczynasz przygodę z własnoręcznym tworzeniem biżuterii? Bogactwo dostępnych komponentów Cię przytłacza? W niniejszym poradniku przedstawimy Ci pokrótce, z jakich elementów możesz skorzystać przy tworzeniu biżuterii oraz dowiesz się, które z ozdób dostępnych w takich sklepach, jak Korallo będą niezbędne do wykonywania kolczyków czy bransoletek.

 

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Elementy, takie jak kółeczka montażowe, bigle czy zapięcia to jedne z wielu komponentów służących do estetycznego i funkcjonalnego wykończenia tworzonej biżuterii. Są one niezbędne niemal w każdym realizowanym projekcie, dlatego warto rozpocząć właśnie od poznania ich rodzajów i sposobów wykorzystania.

Półfabrykaty do wyrobu kolczyków to przede wszystkim bigle (zarówno otwarte, jak i zamknięte), sztyfty (doskonałe do niewielkich kolczyków; wymagają uzupełnienia o zatyczki zwane barankami, które zabezpieczą kolczyki przed wypadnięciem), klipsy (dobre, dla lubiących duże kolczyki i dla osób, które nie mogą nosić klasycznych kolczyków).

Do wyrobu bransoletek czy naszyjników niezbędne będą zapięcia, wśród których znajdziemy solidne i popularne karabińczyki i zapięcia okrągłe (federingi), zapięcia szufladkowe (szczególnie polecane do naszyjników z pereł), magnetyczne (dyskretne i dobre dla lekkich bransoletek), przekładane, czyli toogle (efektowne oraz łatwe w mocowaniu i użytkowaniu) oraz zapięcia na wiele sznurów (stworzone do wielowarstwowych naszyjników i bransoletek).

Wśród półfabrykatów dostępne są również elementy, które wykorzystuje się zarówno do wyrobu kolczyków, naszyjników i bransoletek. Należą do nich: szpilki (druciki zakończone np. kulką – stosowane zwykle w zawieszkach i kolczykach), kółeczka montażowe (to zwykle kółka łączące poszczególne elementy biżuterii, mogą być otwarte, zamknięte lub sprężynki), łapaczki (służą do montażu zapięcia, pozwalają ukryć np. końcówkę rzemyka) i krawatki (szczególnie przydatne przy tworzeniu zawieszek do chwytania kamieni).

Biżuteria

Bogaty wybór rodzaju i wielkości koralików

Dostępne koraliki mogą się różnić między sobą kształtem, tworzywem, z którego je wykonano, kolorem i teksturą. Chcąc stworzyć ładną bransoletkę z koralików czy naszyjnik, możemy sięgnąć np. po kryształki (zwykle szklane, okrągłe, fasetowane i błyszczące) lub drewniane koraliki do bransoletek. Pragnąc poznać bardziej zaawansowane techniki biżuteryjne, takie jak beading czy sutasz, warto wyposażyć się w wysokiej jakości komponenty, jak np. drobniutkie koraliki Toho, gdyż tylko takie gwarantują równą, określoną wielkość koralików i ich otworów, co z kolei nie tylko przekłada się na jakość samej pracy z koralikami, ale również warunkuje późniejszy wygląd naszego dzieła – symetryczność i równy ścieg.

Kamienie do biżuterii i chwosty

Do sutaszu niezbędne będą nie tylko specjalne sznurki do sutaszu, ale również kaboszony. Są to kamienie (sztuczne lub naturalne) o różnych kształtach i spłaszczonej podstawie, pozwalającej podklejać i obszywać kamień. Kaboszony świetnie prezentują się w towarzystwie drobniejszych koralików.

Przeglądając dostępne materiały i ozdoby, z których można wykonać biżuterię, nie można zapomnieć również o chwostach, czyli pękach nici czy sznureczków, które wykorzystywane są zarówno w kolczykach, bransoletkach i naszyjnikach. Chwosty szczególnie dobrze sprawdzają się w biżuterii boho, często łączy się je z drewnianymi koralikami.

Piękna biżuteria

Wapienna biżuteria inspirowana naturą

Wapienna biżuteria inspirowana naturą

W ostatnich latach w modzie i jubilerstwie można zauważyć wyraźny zwrot ku naturze. Konsumenci, poszukujący autentyczności i zrównoważonego stylu życia, czytaj dalej
Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Moda z lat 90. doświadcza swojego renesansu, co potwierdzają liczne gwiazdy popu, które zdecydowały się na ponowne wprowadzenie kolczyków w czytaj dalej
Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne od dawien dawna uważane są za skarby ziemi. Dodatkowo od starożytności przypisuje się im magiczne właściwości, cudowne zdolności czytaj dalej
Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Złota biżuteria to ponadczasowy symbol elegancji. Na przestrzeni wieków zawsze była postrzegana jako cenna, wyszukana oraz trwała, z tego powodu czytaj dalej
  • 1